Logowanie do dziennika elektronicznego

Aktualny plan lekcji od 5 marca

REKRUTACJA 2018/2019

Postępowanie rekrutacyjne rozpoczyna się 18 czerwca 2018 r. Zgłoszenia dzieci do klasy pierwszej z obwodu szkoły będą przyjmowane od 1 marca 2018 r.

Rada Rodziców

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzinom w organizację kiermaszu świątecznego oraz zabawy karnawałowej.

LAUREACI KONKURSU FILMOWEGO

Corocznie odbywa się Ogólnopolski Konkurs Filmowy, w którym uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy. I znowu tak było! Anna Rogowska, Wiktoria Morawiec, Maksym Voitiuk, Agnieszka Skrzypczak, Anna Ogerman i Karolina Anton to osoby, które zachwyciły talentem literackim jak i plastycznym. Gratulujemy i życzymy odwagi  w realizacji swoich celów.

Konkurs filmowy

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami:

21.05. godz. 17:00 - klasa 2b gimnazjum

22.05.godz. 17:00 - pozostałe klasy wg informacji przekazanych przez wychowawców.

EGZAMINY GIMNAZJALNE

900 Poziom podstawowy

1100 Poziom rozszerzony

60 min

Uczniom klas trzecich życzymy powodzenia!

W CZASIE EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH  POZOSTALI UCZNIOWIE MAJĄ DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Dzień Św. Patryka

Nie ulega wątpliwości, iż 16 marca w szkole zrobiło się bardzo zielono na korytarzach i w salach lekcyjnych. Tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka- jest to irlandzkie święto narodowe. Ściany i korytarze przyozdobione były flagami, koniczynami i plakatami, czyli najciekawszymi informacjami dotyczącymi Irlandii, które przygotowali uczniowie. Wiele radości i entuzjazmu dostarczyły prezentacja, konkursy, którym przewodził zielony skrzat poszukujący skarbów. Ważny był także kącik muzyczny, gdzie uczniowie mogli spędzić czas przy dźwiękach irlandzkiej muzyki oraz skosztować ciekawie przygotowanych pyszności. Większość uczniów i nauczycieli ubrana była tego dnia na zielono. Największym jednak uznaniem okazał się występ dziewczyn z gimnazjum, które wzbudziły zainteresowanie oraz zachwyt społeczności szkolnej genialnie wykonanym tańcem irlandzkim. Wszystkim zaangażowanym w "Dzień Świętego Patryka" dziękujemy!

Niezwykłe wydarzenie…

Warto czasem w okresie świątecznym złożyć ludziom życzenia i nie tylko bliskim, ale również tym, których oglądamy w telewizji. Dlaczego? Bo może kiedyś podziękują i również prześlą nam pozdrowienia. I tak też się stało. Klasa V wraz z wychowawczynią postanowiła przesłać świąteczne życzenia wszystkim mieszkańcom Pałacu Buckingham. Wraz z upływem czasu nadawcy naszego listu już nieco zasmuceni brakiem odpowiedzi nie liczyli na pozytywny wynik. Jednak 14 marca br. tajemnicza koperta okazała się zwiastunem dobrej informacji, w której gorące pozdrowienia i podziękowania przesłali całej społeczności szkolnej książę Karol i księżna Camila Parker-Bowles. W kopercie oprócz listu pełnego wdzięczności znalazło się również zdjęcie pary książęcej. Warto dopowiedzieć, że wychowawczyni wraz z uczniami doznała ogromnej radości, gdyż ich wspólne działanie okazało się strzałem w dziesiątkę i zostawi pewnie ślad w pamięci. Mimo iż wszyscy dobrze wiedzą kto był prawdziwym autorem naszego zwrotnego listu warto mieć marzenia te ziemskie i nieco kosmiczne, bo nigdy nie wiadomo.

44-230 CZERWIONKA-LESZCZYNY
ul. Kołłątaja 1