Szkoła Podstawowa nr 7

ul. Kołłątaja 1 44-230Czerwionka-Leszczyny

Start

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada jest w kalendarzu oznaczony jako Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Warto dopowiedzieć, że jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek-Walta Disneya. Człowiek ten w rzeczywistości nazywał się Walter Elias ,,Walt’’ Disney i urodził się właśnie 5 listopada 1901 r. w Chicago, natomiast zmarł 15 grudnia 1966 r. w Los Angeles. Był reżyserem, aktorem, producentem filmowym i animatorem. Jeden z największych twórców branży rozrywkowej, zdobył rekordową liczbę 22 statuetek Oskara oraz 7 Nagród Emmy. To jemu właśnie przypisuję się stworzenie takich postaci bajkowych jak Myszka Miki, pies Pluto czy Kaczor Donald. To jeszcze nie wszystkie osiągnięcia, gdyż w 1955 roku człowiek ten założył park rozrywki Disneyland. Na pytanie dlaczego tak często lubimy wracać do bajek uczniowie odpowiedzieli:

…Bajki dodają optymizmu i na pewno w jakimś stopniu uczą… Ania

…Nie ulega wątpliwości, że każda dobra bajka pozytywnie rozwija wyobraźnię i co najważniejsze          wychowuje… Martyna

…Bajki pomagają nam się oderwać od codziennego życia i problemów… Jonasz

…Chętnie wracamy do dzieciństwa i bajek, bo to najlepszy okres życia… Ewa                                         

Właśnie 5 listopada jest okazją, aby uczniowie i nauczyciele mogli swobodnie wypowiedzieć się na temat ulubionych postaci bajkowych. Jakie były wyniki tych dyskusji pokazuje prezentacja multimedialna.

 Uczniowie

Disneyland