KĄCIK LITERACKO-POETYCKI

Drodzy Uczniowie, to właśnie tu jest miejsce dla Was i Waszej twórczości. Niektórzy uwielbiają pisać wiersze, opowiadania, artykuły, eseje i wielkim błędem byłoby nie pokazać tych talentów innym. Właśnie z tego powodu dla miłośników literatury na stronie internetowej szkoły, został uruchomiony Kącik Literacko-Poetycki. Jeśli tylko chcecie zaprezentować swoje dzieła to piszcie do naszej niezwykłej redakcji.

Zespół redakcyjny tworzą: Natalia Czyż, Anna Rogowska, Hanna Grychtoł, Martyna Fiegler. Opiekunem jest p. Katarzyna Macioszek. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Cele działania:

• rozwijanie umiejętności samodzielnego tworzenia tekstów o różnorodnej tematyce,
  • promowanie i motywowanie uzdolnionych uczniów,
  • propagowanie kultury języka polskiego i kształcenie pisanego języka uczniów,
  • udział w różnych konkursach w szkole i poza nią,
  • zwrócenie uwagi na własny rozwój i doskonalenie się poprzez systematyczną pracę czy otwartość na innych ludzi itd.

Najbliższe tematy tegorocznego kącika literackiego to prace, w których pojawi się wątek:

-Czym jest dla mnie ojczyzna…, Polska to miejsce, w którym… ( do 25 listopada br.)

-Mikołajki…, Jaki jest mój wymarzony prezent…, Gdybyś był Mikołajem co byś podarował innym ludziom albo ogólnie światu… (do 10 grudnia br.)

-Święta bożonarodzeniowe to istna magia…, Życzliwość, dobro są w cenie…(do 20 grudnia)

-Wartość mądrości i uczciwości we współczesnym świecie… ( do 10 stycznia 2018r.)

Piszcie o ww. tematyce refleksyjne wiersze, ciekawe eseje, artykuły, rozprawki, opowiadania. Czekamy na Wasze prace pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

…Każdy człowiek na tej ziemi ma jakiś dar. U jednych objawia się on w sposób

naturalny, inni muszą pracować, by go odnaleźć… Paulo Coelho